Jak powinna wyglądać przyjaźń?

Czytając pewne książki, bardzo byśmy chcieli przeżywać to, co przeżywają bohaterowie. Panie często marzą o tym, aby przeżyć tak piękną opowieść miłosną. Czasem marzą skrycie o tym, aby znaleźć się w ramionach jakiegoś przystojniaka, dzięki któremu będą mogły poddać się nieco drapieżnej przygodzie. Panowie bardzo by chcieli być tacy jak super bohaterowie, którzy ratują świat przed zagładą. A czy bardzo byśmy chcieli mieć takich przyjaciół, jak to w książkach czasem bywa? Może taką przyjaźń jaką opisuje Kristin Hannah w Firefly lane od Tania książka?

Od książki do filmu

Kristin Hannah to jedna z najbardziej znakomitych autorek, która pisze książki obyczajowe, dające do myślenia. Tak twierdzi wiele osób, które miało już przyjemność czytać jej dzieła literackie, a całkiem sporo ich jest. Autorka odnosi się do różnych zagadnień, ale nie są to jakieś specjalnie napompowane problemy. Wręcz przeciwnie – są to zwykłe życiowe tematy z którymi my sami mamy na ogół do czynienia. Czy to dzięki temu Hannah cieszy się tak dużą popularnością? Że pisze o prawdziwym życiu? Całkiem możliwe. Jej książka “Firefly lane” już od jakiegoś czasu znajduje się na rynku, ale właśnie wyszła w nowym, filmowym wydaniu. Książka stała się bazą do powstania serialu na Netflixie. Ludzie nie tylko chętnie oglądają, ale przede wszystkim czytają opowieść o niezwykłej sile przyjaźni.

Jak papużki nierozłączki

Zwykle ludzie dobierają się w pary ze względu na charakter. Jesteś taki sam jak ja, więc się zaprzyjaźnimy. Tylko, że w tym przypadku sprawa ma się zupełnie inaczej. Tully i Kate są zupełnie inne. Kate to taka szara myszka, która już dawno przyzwyczaiła się do tego, że jest bardzo nisko, jeżeli chodzi o drabinę społeczną i popularność. Tully – wręcz odwrotnie. Lubiana, popularna, przebojowo idąca przez życie. Jak to się więc stało, że obie się zaprzyjaźniły. Było lato 1974 roku, szkoła i Kate nie spodziewała się tego, że taka ulubienica tłumów zwróci na nią uwagę. Tylko, że tak się właśnie stało. Od tej pory, obie trzymały się razem, wspierając się w najróżniejszych chwilach. I tak od ponad trzech dekad, pomimo dzielących ich różnic. Kate została przykładną panią domu, a Tully przebojową dziennikarką. Ich przyjaźń wydawać by się mogło wieczna, w końcu zostaje wystawiona na bardzo ciężką i bolesną próbę. Czy w takim momencie obie panie nie zapomną o sobie? Odpowiedź znajdziemy w bestsellerowej książce Kristin Hannah, która sprawia, że człowiek nie jeden raz zapłacze przy czytaniu.